Изградња Обилазнице око Свилајнца са новим мостом је у току.
Тренутно се изводе радови на мосту преко Велике Мораве код Свилајнца, километар низводно од старог друмско-железничког моста.
„У току су радови на шиповима и на главним гредама са леве стране Велике Мораве. Мост ће бити дужине 300 метара, ширине 12,7 метара и састоји се из три целине“, изјавио је Младен Младован, одговорни извођач радова на Обилазници око Свилајнца.
Према његовим речима, сам објекат има велики значај за овај део Поморавља, као и за становнике Свилајнца, који ће преко Обилазнице стизати брже до самог Свилајнца, од стране искључења са аутопута.
Обилазница око Свилајнца биће дуга 10,8 км. У првој фази се изводи 3,1 км, односно 750 м са Марковачке стране и 2,2 км са стране Свилајнца.
Влада Србије је пројекат Обилазнице око Свилајнца препознала као пројекат изградње и реконструкције јавне линијске саобраћајне инфраструктуре од посебног значаја за Републику Србију.
Видео материјал, односно изјаву одговорног извођача радова на Обилазници око Свилајнца и снимак са терена можете погледати на следећем ЛИНКУ.





