26.07.2025. СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ

23.50
  • На наплатној станици Шимановци, на наплати, нема више задржавања возила.
18.40
  • Ауто-пут Е-75, непосредно након петље Колари, ка Нишу - нормализован саобраћај, након саобраћајне незгоде.
18.05
  • Ауто-пут Е-75, зона уливне и изливне траке петље Марковац, ка Београду - радови на редовном одржавању (асфалтирање краћих деоница), од 28.07. од 8, до 01.08.2025.г, до 19 ч. Током извођења радова, петља Марковац ће бити затворена, биће онемогућено искључење из Ниша за Свилајнац и укључење на ауто-пут у смеру ка Београду. Саобраћај ће се одвијати претицајном саобраћајном траком, док ће возна и зауставна саобраћајна трака бити затворене. Алтернатива за укључење и искључење на петљу Марковац из правца Ниша је петља Лапово, преко које ће саобраћај бити преусмерен за Свилајнац.
  • Ауто-пут Е-763, Паковраће - Пожега, тунел Муњино брдо - краткотрајни радови, од 26.07.2025. г, од 20 ч, до 27.07.2025. г, до 5 ч, у тунелу Муњино брдо, у смеру од Паковраћа према Пожеги. Радови ће се прво изводити у возној саобраћајној траци, а затим у претицајној саобраћајној траци, док ће се саобраћај одвијати слободном саобраћајном траком.
  • Кална – Јабучко Равниште - због одржавања манифестације „2. Стара планина Књажевац 2025“, 26. и 27.07.2025. г, од 8 до 20 ч, биће обустављен саобраћај и преусмерен на околне путеве, уз присуство саобраћајне полиције.
  • Кљајићево – насеље Светозар Милетић - због одржавања манифестације „ Лемешки котлић“, од 27.07.2025. г, од 7 ч, до 28.07.2025. г, до 3 ч, биће обустављен саобраћај између раскрснице ул. Доситеја Обрадовића (дп II Б 304) са ул. Владимира Назора и раскрснице дп I Б 12 и дп II Б 304. Саобраћај ће бити преусмерен на околне путеве сходно постављеној привременој саобраћајној сигнализацији и уз присуство саобраћајне полиције.
  • Сушица – Златибор - радови на изради завршног слоја асфалта, до 31.07.2025.г. Радови у једној од две саобраћајне траке у смеру ка Златибору, док се саобраћај одвија слободном саобраћајном траком.
  • На наплатној станици Шимановци, на наплати, задржавање возила 30 минута.
    На осталим наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 17.15 часова:
    • на граничном прелазу Прешево, задржавање за путничка моторна возила, на улазу и излазу, је 50 минута, задржавање за теретна моторна возила, на улазу и излазу, је 120 минута, задржавање за аутобусе, на улазу је 90 минута,
    • на граничном прелазу Љуба, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 30 минута,
    • на граничном прелазу Хоргош, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 45 минута,
    • на граничном прелазу Градина, задржавање за путничка моторна возила, на излазу је 60 минута, а на улазу је 30 минута.
    На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.
17.23
  • Ауто -пут Е-75, у зони тунела Манајле", ка Врању- саобраћај нормализован након што је аутобус, који је претходно био у квару, уклоњен.
    Ауто-пут Е-763, на око километар након тунела Шарани, у смеру ка Чачку - нормализован саобраћај након саобраћајне незгоде.
17.17
  • Ауто-пут Е-75, непосредно након петље Колари, ка Нишу - због саобраћајне незгоде, за саобраћај затворена зауставна саобраћајна трака.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
  • На наплатној станици Шимановци, на наплати, задржавање возила 30 минута.
    На осталим наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
16.51
  • Ауто-пут Е-75, у зони тунела Манајле", у смеру ка Врању - у  зауставној траци се налази аутобус који је у квару.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
16.22
  • Ауто-пут Е-763, на око километар од тунела Шарани, ка Чачку - због саобраћајне незгоде, за саобраћај затворена зауставна саобраћајна трака. Саобраћај се одвија возном и претицајном саобраћајном траком.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
14.06
  • Ауто-пут Е-80, у тунелу Банцарево, ка Димитровграду - нормализован саобраћај, након што је претходно заустављено возило наставило кретање.
13.32
  • Ауто-пут Е-80, у тунелу Банцарево, у смеру ка Димитровграду, саобраћај одвија претицајном саобраћајном траком, због заустављеног теретног моторног возила у квару.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
  • Ауто-пут E-761, петља Појате - петља Ћићевац, ка Крушевцу - нормализован саобраћај, укинута девијација на 1 до 4 км, прилаз на наплатну рампу Ћићевац као и укључење према Крушевцу су отворени. Наплатна станица Ћићевац је у функцији.
  • Ауто-пут Е-763, Паковраће - Пожега, тунели Лаз и Муњино брдо - краткотрајни радови 26/27.07.2025. године, од 20 до 05 часова, у десној цеви тунела Муњино брдо у смеру од Паковраћа према Пожеги. Радови ће се прво изводити у возној саобраћајној траци, а затим у претицајној саобраћајној траци, док ће се саобраћај одвијати слободном саобраћајном траком.
  • Ауто-пут Е-75, петља Инђија, у оба смера - радови на рехабилитацији од 28.07. до 06.08.2025. године.
  • Петља Инђија ће бити комплетно затворена за саобраћај, па неће бити могуће искључење, као ни укључење на петљу Инђија.
    • ка Новом Саду, учесници у саобраћају информишу се о затварању петље Инђија непосредно испред петље Стара Пазова, преко које се преусмерава саобраћај на државни пут II А реда број 100, до насеља Инђија;
    • ка Београду - учесници у саобраћају информишу се о затварању петље Инђија непосредно испред петље Бешка, преко које се преусмерава саобраћај на државни пут II А реда број 100, до насеља Инђија.
  • Ковачица – Падина - кроз место Падина - радови на рехабилитацији уз наизменично пропуштање возила.
  • Црна Трава - Власина Округлица 27.07.2025. године, од 9.50 до 15.30 часова, због одржавања манифестације ћобустављен саобраћај; саобраћај ће се одвијати алтернативним путним правцима, сходно привременој саобраћајној сигнализацији и уз присуство саобраћајне полиције.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 13.15 часова:
    • на граничном прелазу Прешево, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 30 минута,
    • на граничном прелазу Шид, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 30 минута.
    • на граничном прелазу Хоргош, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 45 минута,
    • на граничном прелазу Келебија, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 45 минута,
    • на граничном прелазу Градина, на излазу, задржавање за путничка моторна возила је 60 минута,
    • на граничном прелазу Љуба, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 30 минута,
    • на граничном прелазу Јабука, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 45 минута,
    • на граничном прелазу Гостун, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 45 минута,
    На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.
11.22
  • Ауто-пут Е-75, у тунелу Манајле, ка Врању - нормализован саобраћај, након што је путничко моторно возило, претходно заустављено због квара уклоњено са коловоза.
11.05
  • На наплатној станици Шимановци, на наплати, задржавање возила 15 минута.
    На осталим наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
10.22
  • Ауто-пут Е-75, у тунелу Манајле, ка Врању - због заустављеног путничког моторног возила у квару, саобраћај се одвија претицајном саобраћајном траком.
    Јавност ће бити благовремено обавештена о нормализацији саобраћаја.
    Молимо учеснике у саобраћају да прилагоде брзину кретања условима на путу.
7.30
  • Ауто-пут Е-70, зона чеоне наплатне станице Шимановци, ка Београду - радови на хоризонталном обележавању, до 27.07.2025.г, уз затварање возне и зауставне саобраћајне траке у дужини до 2km, и одвијање саобраћаја претицајном траком.
  • Ауто-пут Е-75, зона уливне и изливне петље Марковац, ка Београду - радови на редовном одржавању (асфалтирање краћих деоница), од 28.07. од 8, до 01.08.2025.г, до 19 ч. Током извођења радова, петља Марковац ће бити затворена, па неће бити могуће искључење из Ниша за Свилајнац, као ни укључење на ауто-пут у смеру ка Београду. Саобраћај ће се одвијати претицајном саобраћајном траком, док ће возна и зауставна саобраћајна трака бити затворене.
    Алтернативни путни правац за укључење и искључење на петљу Марковац из правца Ниша:
    • Петља Лапово, преко које ће саобраћај бити преусмерен за место Свилајнац, у складу са постављеном саобраћајном сигнализацијом и опремом.
  • Ауто-пут Е-75, петља Марадик - петља Бешка, ка Новом Саду - радови у склопу редовног одржавања (замена пешачке ограде), до 26.07.2025.г, током светлог дела дана, уз затварање зауставне саобраћајне траке у дужини до 200m, у зони радова, и одвијање саобраћаја возном и претицајном траком.
  • Ауто-пут Е-75, петља Нови Сад Југ - петља Нови Сад Север (лева сервисна саобраћајница), ка Новом Саду - радови на машинском пресвлачењу коловоза леве сервисне саобраћајнице и обележавање хоризонталне сигнализације, 26.07.2025.г, од 6 до 15 ч.
    За саобраћај је затворена једна трака сервисне саобраћајнице, док ће се саобраћај одвијати слободном траком сервисне саобраћајнице.
  • Мала Крсна – Поникве, на мосту преко реке Пек, ка Голупцу - радови, уз затварање возне саобраћајне траке у дужини од 150m.
  • На наплатним станицама на аутопутевима у Републици Србији нема задржавања возила.
  • Према информацијама Управе граничне полиције у 7.15 часова:
    • на граничном прелазу Прешево, на излазу, задржавање за путничка моторна возила је 40 минута,
    • на граничном прелазу Шид, на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 30 минута.
    На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.
00.02
  • Од наплатне станице Лајковац, у смеру ка Београду - поново омогућено укључење на ауто-пут Милош Велики. Саобраћај се одвија нормално.

 


Štampa   El. pošta
• Саветујемо да сви учесници у саобраћају, због своје безбедности и безбедности других учесника у саобраћају, поштују саобраћајне прописе и прилагоде брзину кретања условима на путу.